Jesteśmy firmą specjalizującą się w inwestycjach sektora energetyki zawodowej, elektroenergetyki przemysłowej oraz odnawialnych źródeł energii. Nasza oferta obejmuje pełen zakres realizacji inwestycji, począwszy od projektów budowlanych, poprzez projekty wykonawcze do kompleksowej realizacji procesu budowlanego. Wykonujemy kompleksowe usługi z zakresu projektowania, budowy, modernizacji i eksploatacji stacji elektroenergetycznych, abonenckich oraz sieci telekomunikacyjnych  

i systemów informatycznych dla sektora elektroenergetycznego.

Firma Enercomtel Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstała w 2015 roku z połączenia dwóch marek, firmy T-Energy oraz Eprotech, przejmując jednocześnie wszystkie kompetencje połączonych firm.

Szerokie kompetencje pracowników firmy, poparte wieloletnim doświadczeniem zdobytym w największych zachodnich koncernach energetycznych pozwalają nam na swobodną realizację na rynku zarówno polskim, jak i zagranicznym. Doświadczenie zdobyte w uznanych na rodzimym rynku biurach projektowych oraz największych firmach wykonawstwa elektroenergetycznego w kraju oraz posiadane uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania budowami umożliwia firmie kompleksową realizację zarówno projektów i jak prowadzenia inwestycji budowlanych.

Od wielu lat uczestniczymy w projektach budowy i modernizacji systemów elektroenergetycznych oraz teletransmisyjnych na obiektach energetyki przemysłowej Polskich Sieci Elektroenergetycznych oraz Zakładów Energetycznych i Farm Wiatrowych. Rozwiązania naszego autorstwa od wielu lat stanowią podstawę stosowanych rozwiązań w systemach telekomunikacyjnych.

W ramach swojej działalności oferujemy klientom:

  • Kompleksowe projekty stacji elektroenergetycznych WN/SN/nn
  • Opracowania dokumentacji formalno-prawnej prowadzonych inwestycji
  • Consulting w zakresie oceny i optymalizacji procesu produkcji oraz wytwarzania
  • Wykonawstwo i rozruchy stacji elektronergetycznych, uruchomienia zabezpieczeń i automatyk EAZ
  • Wykonawstwo oraz doradztwo w zakresie systemów telekomunikacyjnych oraz ochrony
    technicznej obiektów
  • Systemy transmisji danych

rowadzone przez nas realizacje spotkały się z uznaniem wielu firm. Wysoka jakość i kompleksowa oferta usług pozwala nam stawiać sobie coraz wyższe cele. Kompetentna załoga oraz wysokie kwalifikacje pracowników potwierdzone zostały wielokrotnie przez naszych klientów a prowadzone zadania inwestycyjne zakończone zostały w wyznaczonym zakresie, zgodnie z założonym harmonogramem i budżetem.
Zachęcamy do zapoznania się z aktualnie oraz ostatnio realizowanymi projektami i budowami.